יום שלישי, 28 באוגוסט 2012

גני ילדים, עבודת החלומות ודאמפסטר דיבינג

אז כנראה שמצאנו גן. ניסיתי להדחיק את זה במשך חצי השנה האחרונה. בזמן שכולן במשחקיות ובגינות דיברו על התוכניות שלהן לילדים לשנה הבאה, וכמה קשה למצוא גן טוב, ושכל המקומות כבר מלאים, שקעתי לי באדישות מנומנמת והצהרתי שאין לי תוכניות עדיין ושעוד לא התחלתי לחשוב על זה, ושבכלל אולי אני רוצה להישאר בבית עוד שנה. אבל בזמן האחרון אני מרגישה שעומר רעב לגירויים והפעלות וחברה אינטנסיביים יותר ממה שאני יכולה לתת לו, ושגם לי מתחיל להיות קשה בבית. כל הסיפור היה די מהיר. התעניינו אצל הורים אחרים, שמענו המלצות, נפגשנו עם גננת שמצאה חן בעיני שלושתנו, וחסר רק לסגור.
השלב הבא יהיה למצוא עבודה. העבודה הקודמת שלי הייתה בחנות ספרים ששייכת לרשת גדולה ואני חושבת שהיא היתה העבודה הכמעט אמיתית הראשונה שלי. עד אליה היו כל מני עבודות קטנות ומשונות. הוצאתי כלבים, שמרתי על ילדים ובירמנתי באירועים. הסופר דאגלס קופלנד קרא לעבודות כאלה מק'ג'ובס. יש בהן תחלופה מהירה, אין אפשרויות קידום אמיתיות, והכל מאוד זמני. אני מרגישה שהגיע הזמן שאני אתחיל לחפש עבודות של מבוגרים. כאלה שמשתמשות בידע ובכישורים שלי ושקשורות למה שאני רוצה לעשות, גם עם עדיין לא לחלוטין ברור לי מה זה.
הייתי שמחה אם בראיון העבודה ישאלו אותי מה קראתי לאחרונה, אילו מעצבים ואמנים אני אוהבת. הייתי רוצה לעבוד בשביל מישהו שמעריך ומטפח עובדים, מול לקוחות שרואים אותי כשווה ולא מצפים לשירות מתרפס ומתחנחן. הייתי שמחה להיות שוליה של אמן או מעצב, אפילו בשכר נמוך יחסית, כי אני יודעת שמעבודה כזו אני אלמד המון. הייתי שמחה לעבוד בבוטיק קטן ואינטימי או בחנות ספרים פרטית. הייתי שמחה לעשות דברים עם הידיים ולעבוד עם אנשים מעניינים. הייתי שמחה לכתוב טור למגזין.
 בעונה הנוכחית של פרוייקט מסלול יש מעצב אחד שמסקרן אותי במיוחד, שמספר שהוא ניזון מדאמפסטר דייבינג. כלומר איסוף אוכל מפחים. הכרתי אנשים שהיו עושים את זה. בשלב הזה בחיי אני לא חושבת שאני מסוגלת, אבל יש באורך החיים הזה משהו שקוסם לי. לגור בסקווט ולחיות מאיסוף שאריות. הרי אורח החיים הקפיטליסטי מייצר כל כך הרבה בזבוז של משאבים שמישים וטובים, שאפשר היה לכלכל בהם את כולם. לכאורה אורח החיים הזה כל כך מנוגד לכל מה שמייצגת תעשיית האופנה, שבעיקרה היא בזבזנית, מעודדת צריכה לא מבוקרת ולא אקולוגית. מעניין איך יגיבו אליו השופטים. בינתיים ראיתי רק את הפרק הראשון. בינתיים אני צריכה להתחיל לשלם לגן, ויש כל מיני הפרעות קטנות כמו שכר דירה שצריך לשלם, אוכל שצריך לקנות ופינוקים שצריך בשביל לשמור על השפיות, אז כנראה שבינתיים אאלץ להתפשר בעניין עבודת החלומות ופשוט למצוא משהו סביר.
יום שישי, 24 באוגוסט 2012

בלוז ותחרה

אתמול התחלתי להשתתף בסדנת כתיבה שמנחה הסופרת והתסריטאית לימור נחמיאס. את הספרים שלה קראתי כבר לפני שנים, וממש אהבתי . היא כותבת מין מתח אימה פרוע וקינקי , ויש לה כישרון לבנות ציפיות שדברים ילכו לכיוון מסויים ואז לשבור אותן בצורה שמשאירה אותך משועשע ומזועזע בו זמנית. אני אוהבת כשספר בוחן את גבולות הז'אנר שהוא פועל בו.

אחרי הסדנה קבעתי עם דוד ללכת להופעה של רוברט בלפור בבארבי. הפעם האחרונה שהייתי בבארבי היתה בחודש חמישי, בהופעה של גוגול בורדלו. אז הרגשתי שאני היחידה, אבל להפתעתי ראיתי גם הפעם נשים בהריון ואפילו מישהי עם תינוק קטן במנשא בהופעה.ניסיתי ללבוש משהו שאני ארגיש איתו בנוח גם בהופעת בלוז בבארבי וגם בסדנת כתיבה בסלון עם אנשים שאני לא מכירה. החולצה קצת יותר דרמאטית ממה שהייתי חושבת ללבוש לסדנה בלבד, היא של סיסטר M, ויש לי אותה כבר די הרבה זמן. אני אוהבת את השילוב בין התחרה להדפס הפרחים. השורטים מסוף עונה בתמנון. הנעליים של ויאליס. התיק מאלדו. קרע קטן בתחרה מוסיף לטעמי אפקט מעט סליזי ומלוכלך לכל העסק. למען ההגינות, הקרע לא נוצר מעצמו, אלא מתינוק חקרן שחושב שהחורים בחולצה שלי הם משחק מרתק.

את הדרך לסדנה עשינו ברגל. דוד ועומר ליוו אותי, ובדרך עצרנו גם לצילומים וגם במשחקיה בשביל עומר ובבייקרי בשביל לחלוק מאפין תפוז. היה טעים. אני מוצאת שללכת ברגל למקומות רחוקים עובד כמפיג מתח מצויין.
יום שבת, 18 באוגוסט 2012

חזיות שאני לובשת, חזיות שאני לא יכולה ללבוש והריון

לפני שנה ושלושה שבועות בערך ילדתי. מגיל 20 עד ההיריון הגוף שלי היה יציב חוץ משני קילו לפה או לשם, שאמנם הורגשו על גובה של 153 ס"מ וחצי אבל ההבדלים לא היו דרמטיים מאוד. בהריון הגוף עבר פתאום שינוי קיצוני. אני מהכלבות שעולות שבע קילו, רובם בבטן,  ואז יורדות בחזרה בערך חודש אחרי הלידה (בגלל הנקה). אבל זה ממש לא היה בגלל שניסיתי לשמור על משקל נמוך. בקושי הצלחתי לאכול משהו חוץ מפירות ויוגורט כל ההריון, קיבלתי נזיפות ואיומים מאחיות ורופאים, הייתי אנמית וחלשה, תוספי הברזל רק הגבירו את הבחילות, והפיץ נולד במשקל נמוך יחסית של 2.6 קילו. במקום להראות זוהרת נראיתי מפחיד. בכל התמונות מההריון אני נראית חיוורת ורזה, עם עיגולים כהים מסביב לעיניים ובטן ענקית. חבר אמר שנראיתי כמו נחש בואה שבלע פיל. אני שונאת את התמונות שלי מהתקופה הזו. אני נראית בהן חולה.
חזיית הנקה-ככה זה אמור להראות. התמונה מפמינה
מכל השינויים זה שתפס, אולי בגלל שאני עדיין מניקה, זו האקסטרה מידה בחזה, שכרגע הוא, מסתבר, במידה 75D - כמובן תלוי בחנות ובדגם. מהחודש השני להריון, בו התחיל לגדול לי החזה, קניתי רק חזיות הנקה (חזיות עם קאפים שנפתחים. רובן נראות כמו הכלאה בין חיתול בד לבגד פטיש). אני לובשת סמרטוטי הנקה כעורים כבר כמעט שנתיים וחולמת על חזיות משולשים קלילות ושקפקפות שתמיד כשאני מודדת אותן אני נוחלת אכזבה. הן כנראה מחמיאות לצנומות ושטוחות בלבד, ואם הייתי כזו אני לא בטוחה שהייתי לובשת חזיות בכלל.
אגלי דאקלינג

אלף אלף


גרטרוד

אמריקן אפרל

אמריקן אפרל
למרות שאני עדיין מניקה וכנראה שאמשיך בזה בחודשים הקרובים, אני מרגישה שהגיע הזמן לנטוש את הסמרטוטים ולהתחיל לחפש משהו שאני אהנה ללבוש. משהו לא מרופד, בלי ברזלים, פשוט אבל יפה, שמסוגל להחזיק מה שצריך. בינתיים אמשיך לחלום על גוזיות תחרה וחזיות משולשים.

יום חמישי, 16 באוגוסט 2012

שמלה אחת וכמה מכירות שוות

השמלה הזו, של אלף אלף, היא רכישה חדשה יחסית מיריד Ready To Wear. הבד שלה קצת נוזלי וחלקלק ויש לה וויב של הלבשה תחתונה, גם בגלל התחרה במחשוף. לבשתי אותה לארוחת ערב משפחתית במסעדה איטלקית ליד הבית. 
בעלי צילם
 אני אוהבת את אלף אלף. יש באסתטיקה שלהם משהו ענוג.  תמיד רציתי להיות ענוגה, אבל נראה לי שזו פריבילגיה ששמורה לרוב לבעלות שיער חלק ותווי פנים עדינים יותר משלי.

 אני נועלת את הנעליים מהפוסט הזה. הן התגלו כנוחות מאוד, באופן מפתיע. התיק ממכירה ביתית של רוני כהן, ממארגני שוק האקססוריז, שמארגנת מכירה גם בסוף השבוע הזה. לצערי היא עברה לגבעתיים ואני עצלנית. המכירות הקודמות היו די קרובות אלי, אבל אם אתם באזור שווה  לקפוץ. מכירה מסקרנת נוספת, שאליה אני כנראה אלך, אמורה להיות במועדון הקומפורט 13 בפלורנטין. אני לא מכירה הרבה מהמעצבים שם, רק את הדברים של About:Blank, שאני אוהבת.ואם כבר אתם בפלורנטין, כדאי לקפוץ לסטודיו של סיסטר M ברחוב סלמה. יש הנחות סוף עונה והדברים שלהן ממש יפים.יום שישי, 10 באוגוסט 2012

ארונות של אחריםבשנים האחרונות החל טרנד של מכירות ביתיות. אדם זר שפותח בפניך חלק מהארון שלו מספק חוויה אחרת מקנייה בחנות, אפילו יד שנייה. בדרך כלל עושות את המכירות האלה כל מיני דמויות מוכרות מעולם האופנה, צלמות, עיתונאיות, קנייניות ויחצ"ניות כך שהאבולוציה האופנתית שלהן היא משהו שבחלק מהמקרים היה חשוף לך גם קודם. אפשר לראות בפריטים על הקולבים עקביות והתפתחות בבחירות שלה, והיגיון בוויתורים שהיא עושה. בפעולת הליקוט מתוך המבחר הזה יש משהו פולשני ומציצני: מה היא זורקת, מה היא קיבלה ולא לבשה, מה כבר לא מתאים לה ולתדמית הציבורית שהיא מנסה ליצור. מעניין גם לראות איזה ספרים ומגזינים מארגנת המכירה בוחרת להציג, ואיך היא מסדרת את הסלון ואת סביבת המדידה.
אבל יש בסיטואציה הזו משהו נוסף. אני חושבת שחלק מהמשיכה שיש למכירות האלה נובע מהסמכות של הנשים שעושות אותן. שברגע שאת קונה משהו שעבר את הסלקציה של מי שנחשבת כמבינה, את מרגישה כאילו את חולקת אתה את טעמה האנין, שנדבק לפריט בגלל שהוא נבחר כבר פעם על ידי מישהי שיודעת מה היא עושה. קצת כמו לצאת עם מישהו שיצא פעם עם כוכבת קולנוע.
וכמה טיפים מעשיים למתחילים:
- תעקבו אחרי פרסומים בעיתונות. בדרך כלל המכירות המעניינות יופיעו במדורי "המכירות השוות של השבוע". הארועים האלה גם מתפרסמים בפייסבוק.
- תלבשו משהו שנוח למדוד מעליו או מתחתיו. בדרך כלל יש מראה אחת ומקלחת, שאינם באותו חלל, ודי הרבה תור על שניהם. זה יחסוך המתנה והתרוצצויות.
- זה המקום להתנסות. המחירים זולים, בדרך כלל עורכת המכירה היא מישהי שאתם מעריכים את טעמה, ודברים שלא הייתם חושבים למדוד במקום אחר יכולים להפתיע לטובה.
- תתייעצו, גם אם נדמה שכולם מכירים את כולם חוץ מכם. במכירות האלה בדרך כלל יש הרבה שישמחו לחלוק דעות ולהציע רעיונות.
- לפעמים המכירות מפורסמות על עצים ולוחות מודעות. שווה להציץ גם בכאלה, ובכלל לשוטט ולקרוא מודעות.
אז אלה התובנות שלי בנושא. אני מאוד אוהבת מכירות ביתיות. הן דורשות קצת מאמץ והרבה סבלנות אבל אף פעם אי אפשר לדעת עם מה תצאו מהן.


 אלה כמה מההילייטס. יש עוד הרבה, מעוד הרבה מכירות אחרות.
חולצה ממכירה של הצלמת תמר קרוון

גם זו היתה של תמר קרוון

סוודר של רוני קנטור ממכירה שהייתה היום

גם העליונית הזאת משם

שמלה שקניתי מזמן, במכירה מארונה של אליז ג'וליארד מבוטיק אליז

תיק של טופשופ מהמכירה של תמר קרוון

יום ראשון, 5 באוגוסט 2012

על חתונות, שמלות וחרדת מחויבות

אחות של דוד קיבלה מבן זוגה הצעת נישואין שהתחבאה בתשובות לשאלון סוף השבוע של עיתון הארץ. בדרך כלל אני לא מתרגשת ממחוות רומנטיות, אבל זו ספציפית מעידה על הכרות עמוקה עם האהובה והרגליה ולכן נוגעת ללב בעיני יותר מכל מחווה גרנדיוזית. בתור בת להורים עם גירושין מכוערים למדי אני לא מעריצה גדולה של מוסד הנישואין והטקס בו הוא מתחיל, וכל הסיפור הזה של מיסוד הקשר היה בשבילי מאתגר (אבל לגמרי שווה את זה, בייב). הצעת הנישואים במקרה שלנו היתה אנטיתזה להצעת נישואין. במשך שנתיים זרקתי מדי פעם בצחוק לדוד "בא לך להתחתן?" והוא היה עונה לי "אחר כך" עד שבסוף כשאמר "איך נשמע לך פברואר?" הייתי די בהלם. זה קרה כששטפתי כלים. 


בכלל רוב ההעמקה של הקשר מידידות ארוכה לזוגיות ולהורות נעשתה בצעדים קטנים ואטיים שאפשרו לי לנטרל את אימת המחויבות שלי כל פעם מחדש. בכל אופן, חתונה גדולה היה ברור לנו שאנחנו לא רוצים, כשהפנטסיה שלי היתה חתונה אזרחית בקפריסין, אבל המשפחות מחו ואנחנו החלטנו לשמור את האנרגיות לעימותים חשובים יותר שידענו שצפויים, והתפשרנו על משהו קטן בבית כנסת. לכאורה ההפך הגמור מחתונה אזרחית, אבל למעשה עדיין קוטבי לחתונה גדולה באולם עם די ג'יי מנדנד שמקפיץ את הדודות ואורחים שלא פגשנו מעולם. 


החתונה שלי. השמלה של נעמה בצלאל, את ההינומה אמא שלי עשתה, ואת החגורה חברה. השרשרת של אווה טפנר. האיפור של בת דודתי שירלי קושנרוף והצילום של יפתח הרוש, חבר טוב.

בסוגיית השמלה, ידעתי בעיקר מה אני לא רוצה: להוציא המון כסף על שמלה קצפתית ולהראות כאילו יצאתי מפס ייצור של כלות. מאז החתונה אני כל הזמן רואה סקירות של שמלות כלה זולות יחסית ומיוחדות, אבל לפני ארבע שנים אני חיפשתי ולא היה מבחר גדול. אולי זה גם קשור לזה שהתחתנו בחורף, אבל אני חושבת שלמי שמחפשת עכשיו יש הרבה יותר אופציות. אלה כמה דוגמאות לשמלות שהייתי שוקלת אם הייתי מתחתנת השנה:

סיסטר M 
בנות

עוד שמלה של בנות. הטעם שלי די קומבינזיוני.
שמלה של בלאש
סיסטר M
סיסטר Mנעמה בצלאל
דפנה לוינסון.  בקולקציית הכלות יש לה דברים ממש יפים ולא יקרים.
ובשביל השמלה הזאת הייתי מתחתנת שוב:

ויקטור בלאישיום חמישי, 2 באוגוסט 2012

גן טרופי

 לפגישה עם איילת מכני לבשתי חולצה עם הדפס טרופי של פול אנד בר וחצאית דנים של קררה מהוינטג' סטור. הסנדלים של ויאליס . לפני זה החלפתי די הרבה אופציות. חיפשתי משהו שיצטלם טוב, שיהיה מעניין אבל לא מוגזם ושיהיה מעניין לכתוב עליו. את הפגישה קבענו בגינת בלפור, שנמצאת די קרוב לדירה שלי, ושיש בה כל מני פינות מוצלות שאפשר להשתמש בהן כרקע. אני גרה באזור מאוד מצולם, והעדפתי למצוא מקום מעניין אבל לא כזה שכבר צולם המון. בסוף התמקמנו על הספסל הזה. 

 הפרח מתכתב עם ההדפס של החולצה. החצאית רחבה עם קפלים קטנים וכיסים גדולים, והאבזם נותן מגע משחקי. את הקעקוע על היד יש לי כבר שתים עשרה שנים ולפעמים אני שוכחת שהוא שם. התלבטתי אם להצטלם עם או בלי משקפיים. בסוף תמיד אני מגלה שאני נראית יותר טוב עם. אולי פשוט התרגלתי.

יש עוד תמונות מהמפגש בטאמבלר של איילת. שווה גם להסתכל על שאר הצילומים שלה.


יום רביעי, 1 באוגוסט 2012

שלב המראה

כשהייתי בת 17 נסעתי בפעם הראשונה בחיי עם מי שהיה החבר שלי אז ומי שאז היה ידיד והיום הוא בעלי לפסטיבל שנטיפי. בתור צעירה נאיבית ומסוחררת שראתה את "שיער" ואת הסרט התיעודי של וודסטוק כמה פעמים יותר מדי, אפשר להגיד שזרמתי. הרגשתי שאני שם ושזה באמת קורה. ניסיתי להרגיש אהבה קוסמית גדולה ולהיות חמודה ומעופפת, ולשים בצד את אישיותי הנוירוטית, אכולת הספקות העצמיים. אני לא זוכרת אם זה עבד. נראה לי שלא. אבל הבגדים היו כיף גדול. אהבתי להיות היפית. אהבתי להשתעשע בהרס עצמי ולהעמיד פנים שאני ג'ניס ג'ופלין של תקופתי למרות שאני די חסרת כישורים מוזיקליים. בכל אופן, הקטע עם התלבושת כנראה עבד, כי ניגש אלינו מישהו שאמר שהוא צלם וביקש לצלם אותנו. הסכמנו. כמה שנים אחר כך, כשלמדתי אמנות והייתי בשלב הציני והסופר מודע לעצמו שאנשים עוברים לפעמים בגיל 24, נתקלתי בתמונה שלי בעיתון, בכתבה שעסקה בתערוכה של אותו צלם. הייתי במקום מאוד שונה בחיים, במקום חדש בו כולם ביקורתיים וציניים, והתפללתי שאף אחד לא יזהה אותי מהתמונה. אני נראית בה שונה מאוד. קצת מלאה יותר, למרות שליד יפתח, בן זוגי אז, כל אחד היה נראה מלא יותר.
צילום של אייל בן דב, שלי ושל יפתח משנטיפי (2000? לא זוכרת)
נזכרתי בתמונה הזו עכשיו בגלל שיתוף פעולה שאני עושה עם בלוגרית אחרת. בפורום אופנה בתפוז, בו אני קוראת בלי לכתוב, היא הציעה לצלם בלוגריות אופנה ושהתמונות ילכו גם לטמבלר שלה וגם לבלוג של המצטלמת. תמיד מסקרן אותי לראות את עצמי מבעד לעיניים אחרות, ולכן אחרי התלבטות קצרה מאוד יצרתי אתה קשר וקבענו יום ושעה לצילומים. בימים הבאים חשבתי הרבה על מה שהרגשתי כשהתפרסמה התמונה. בלימודי האמנות יצא לי להצטלם די הרבה, לפרויקטים של עצמי ושל אחרים, ותמיד היה בזה אלמנט של איבוד שליטה. אבל אז נוסף רובד של מודעות עצמית שבגיל 17 חסר לי. בתערוכות צילום לפעמים ישנה תחושה שהמצולם לא מודע לסוג המבט שהוא מזמין, מבט שהוא לפעמים פטרוני ומתנשא, מלגלג אפילו. כאמנית שהיא חלק מהפרויקט הרגשתי שליטה על המבט הזה. כמודל בלבד הרגשתי חשופה למבטים שאמורים לעבור מעל הראש שלי, כמו נושא לבדיחה על חשבוני, ולא כמי שמספרת אותה.
צילמה רופינה לין, את החולצה והבובה אני תפרתי
הפגישה עם איילת, הצלמת, הייתה מהנה. דיברנו על אבדן השליטה על כל חומר שעולה לרשת, ועל שאלות אתיות שהמצב הזה יוצר והגדרנו מטרות וגבולות.היא הייתה רגישה ומעוררת אמון. אני חושבת שהבחירה שלי להעלות את התמונה משנטיפי היא ניסיון לנכס לעצמי מחדש את הדימוי הזה.

על סשן הצילומים עם איילת עוד בפוסט אחר